لیفت سینه بهتر یا پروتز سینه؟

از سینه های افتاده و شل خود احساس انزجار و خستگی می کنید؟ دوست دارید برای پوشیدن هر لباسی که مد نظرتان است دیگر به دلیل سینه های شل و نا متقارن دچار تردید نشوید؟ جزء آن گروهی هستید که از پروتز سینه تصور سینه هایی بزرگ و بسیار نامناسب در ذهن دارید؟ یا تصمیم به جراحی سینه دارید و هنوز نمی دانید که لیفت سینه بهتر است یا پروتز سینه ؟ برای رسیدن به جواب سوالاتتان می توانید با دکتر مریم شفیعی همراه شوید.

لیفت سینه بهتر است یا پروتز سینه؟

لیفت سینه بهتر یا پروتز سینه؟ بسیاری از بانوان از سینه های افتاده و شل خود ناراضی و ناراحت هستند و با بالا رفتن سن یا کاهش وزن های زیاد دچار افتادگی سینه می شوند در این شرایط بهترین کاری که باید انجام شود مراجعه بهترین جراح زیبایی سینه در تهران می باشد تا با مشاوره ابتدا شما را از کاری که می خواهید انجام دهید مطمئن کنند و تمامی نکاتی که بیماران باید بدانند را مطرح کنند و پس از آن اگر تصمیم قطعی به جراحی زیبایی سینه و لیفت سینه دارید شما را برای اقدامات قبل از جراحی آماده کنند.

چرا لیفت سینه مهم است؟

مشخص است با افزایش سن، سینه ها شفافیت و استحکام  خود را از دست می دهند و فرم افتاده را پیدا می کند. برای بهبودی افتادگی سینه ها، می توان از ایفت سینه استفاده کرد:

البته چنانچه تصمیم داشته باشید سایز سینه را افزایش دهید، می توان همزمان با این کار جراحی تقویت سینه را نیز انجام دهید. این عمل تحت شرایط بیهوشی عمومی انجام می شود.

جراحی لیفت سینه با دکتر مریم شفیعی

عمل بالابردن سینه های افتاده و شل را جراحی لیفت سینه می گویند که در طی این جراحی سینه های بیمار از حالت اولیه و شل خود به حالت بالا و خوش فرم تغییر حالت می دهد، بطورکلی سینه خانم ها براساس عوامل بسیار زیادی دچار افتادگی می شود که شامل کاهش وزن زیاد، بالا رفتن سن، شیردهی و بارداری و … است اما نکته ی بسیار مهم در این جراحی زیبایی تبحر و مهارت جراح نیز می باشد. جالب است بدانید که در این جراحی برش هایی در پوست سینه ایجاد شده و از طریق این برش ها پوست های اضافه جمع شده و برداشته می شود و لیفت سینه هیچگونه تغییری در بافت سینه ایجاد نمی کند؛ دقیقا برعکس جراحی زیبایی کوچک کردن سینه است.

از آنجایی که جراحی های زیبایی و درمانی سینه بسیار حساس و پیچیده هستند باید توسط یک پزشک متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام شود و قبل از هرگونه تصمیمی ابتدا باید زیر نظر پزشک مشاوره کامل انجام شود تا شما را از چند و چون این عمل زیبایی آگاه سازد تا با آگاهی کامل تصمیم به جراحی بگیرید. همچنین یکی از نکاتی که در جراحی لیفت سینه مهم است که باید مخصوص خود شما بررسی شود نحوه انجام جراحی و برش سینه ها می باشد که در طی آن عوارض لیفت سینه  در شما آنالیز می شود و هر اقدامی که درست تر است انجام می شود.

فراموش نکنید که لیفت سینه علاوه بر درمان افتادگی و آویزان بودن پستان ها به فرم دهی و شکل سینه های شما نیز کمک می کند  و می تواند همراه با دیگر عمل های زیبایی بطور همزمان صورت بگیرد، لیفت سینه برای خانم هایی که بافت سینه هایشان کافی نمی باشد بهمراه پروتز سینه یا تزریق چربی به سینه  انجام می شود. یکی از نکات مهم لیفت سینه این می باشد که  این جراحی سایز سینه های شما را تغییر نمی دهد اما به خوش فرمی وافزایش اعتماد بنفستان کمک می کند.

دلیل انجام لیفت سینه

افتادگی سینه یکی از واقعیت های زندگی می باشد که با بالارفتن سن خانم ها اتفاق می افتد که جاذبه زمین و کاهش وزن و … نیز بر آن تاثیر مستقیم دارد و بی تاثیر نمی باشد، همانطور که مشاهده می شود براساس تحقیق های انجام شده جراحی لیفت سینه یا پروتز سینه روزبه روز به علاقمندانش اضافه می شود و فاصله کمی با محبوبیت و همگیری در دنیا دارد. در حقیقت لیفت سینه یکی از راه های زیبایی می باشد که به جای کوچک کردن سینه می توان پوست های اضافه آن را جمع کرد و لیفت انجام داد.

دلیل انجام لیفت سینه

لیفت سینه به چه کسانی توصیه می شود؟

 1. خانم هایی که از افتادگی و شلی سینه خود دچار رنج و کمبود اعتماد بنفس شده اند.
 2. سینه هایی که در حالت عادی نوک پستان پایین قرار دارد.
 3. نوک سینه سر پایین است.
 4. پوست ناحیه نوک سینه و .. کشیده شده است و هاله رنگی دور نوک پستان ها بزرگ شده است.
 5. یکی از سینه ها از سینه دیگر کوچکتر یا کوتاه تر است.

علل افتادگی سینه

 • بارداری و شیردهی
 • افزایش سن
 • نوسان وزن زیاد
 • ژنتیک
 • جاذبه زمین

انواع برش های لیفت سینه

 1. لیفت سینه بصورت هلالی
  این روش مخصوص افرادی است که به میزان خیلی کمی از لیفت نیاز دارند. برای این کار پزشک قسمت کوچکی از بافت سینه در قسمت بالای هاله اطراف نوک پستان، برمی دارد و نوک سینه را به مکان بالاتری منتقل می کند.
 2. لیفت سینه بصورت بنلی
  افرادی که سینه آویزان و پوست شلی دارند می توانند متقاضی این روش شوند. در این تکنیک پزشک با ایجاد برش کوچک در اطراف هاله قهوه ای پستان، قسمت مورد نظر را برمی دارد.
 3. لیفت سینه بصورت بنلی لولیپاپ
  در این روش، برش از اطراف هاله قهوه ای رنگ پستان، شروع می شود و سپس مستقیم به پایین سینه می رود و در مقایسه با روش های قبلی جای زخم بیشتری بر روی پستان برجای می گذارد.
 4. لیفت سینه بصورت T معکوس
  از قوی ترین روش لیفت پستان محسوب می شود. در این تکنیک یک برش جانبی در زیر سینه و در چین پستان اضافه می شود، با اینکه جای زخم های زیادی درستا می شود دلی با گذر زمان کمرنگ شده و توسط چین های سینه پنهان می شود

چگونه لیفت سینه انجام می شود؟

جراحی لیفت سینه، شامل مراحل زیر است:

 • پزشک موقعیت جدید سینه و نوک آن  بر روی پستان را مشخص می کند
 • در ابتدا در اطراف هاله قهوه ای رنگ پستان، یک برش ایجاد می کند. این برش از قسمت پایین نوک پستان تا چین برداشته می شود. در صورت نیاز ممکن است در امتداد کناره های نوک پستان گسترش یابد.
 • جراح، سینه ها را بلند کرده و شکل می دهد. سپس نوک سینه را به موقعیت جدید پستان منتقل می کند، هم چنین اندازه آنها را کم می کند.
 • پوست اضافی پستان را برداشته و با حذف آنها، سینه فرم سفت تری پیدا می کند
 • در آخر برش های پستان، بخیه زده می شود.

چنانچه همزمان با لیفت سینه، عمل کاشت پروتز سینه نیز می توانید انجام دهید، کاشت پروتز سینه ، سایز و اندازه سینه را افزایش می دهد. البته پزشک این دو عمل را در یک نوبت انجام نمی دهدند، ابتدا لیفت یا ماستوپکسی و ماه های بعدی عمل اضافه کردن پروتز را انجام می دهید.

مراقبت های بعد جراحی لیفت سینه

با افزایش سن و تغییراتی مانند بارداری و کاهش وزن، موجب می شود پستان استحکام خود را از دست دهد، از این رو لیفت سینه یا ماستوپکسی از بهترین روش برای بهبود ظاهر سینه محسوب می شود.

 • بعد از جراحی، پستان ها تا چند هفته متورم و درد دارند. درد و کبودی تا پس از چند هفته معمولا برطرف می شود
 • سینه ها بین 2 تا 12 ماه طول می کشد تا به شکل نهایی خود برسند
 • دو تا سه هفته بعد از عمل باید سوتین مخصوص جراحی لیفت سینه را استفاده کنید. علاوه بر این برای بالا نگه داشتن سینه ها باید پشت خود را به بالش تکیه دهید
 • پس از جراحی به مدت 2 تا 4 هفته از ورزش ها و حرکات سنگین خودداری کنید

نکات مثبت و منفی لیفت سینه

لیفت سینه بهتر یا پروتز سینه؟ لیفت سینه یا همان breast lift یکی از روش های بسیار خوب برای خانم هایی است می خواهند از سر سینه های افتاده و شل رها شوند، عدم تقارن و نامناسبی سینه های بانوان می تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد که شما را مجبور به جراحی لیفت سینه کند؛ همانطور که همه میدانید بارداری و حاملگی یکی از زمان هایی است که حجم سینه بطور چشمگیری بالا می رود و همین افزایش حجم در ادامه و پایان شیردهی شما را با سینه هایی افتاده مواجه می کند، یکی از صدها اتفاقاتی که بر اثر افزایش سن برای هر خانمی ممکن است بیافتد کشیدگی پوست روی سینه ها است که باعث شل شدن بافت پستان ها می شود. گاهی ممکن است که خانمی بر اثر درگیری با سرطان پستان مجبور به تخلیه پستان شود و ممکن است نیاز به جایگذاری ایمپلنت در سینه ها یا همان breast implant شود تا بتواند شکل کامل و سالمی به سینه های خود بازگرداند و این یکی از صد ها مزایای لیفت و پروتز سینه است. در تمامی موارد ذکر شده امکان بروز نتیجه مثبت و منفی وجود دارد که شما به همین دلیل قبل از جراحی باید تحت مشاوره قرار بگیرید.

مزایای لیفت سینه

 • ترکیب چند جراحی زیبایی سینه با لیفت سینه
 • خانم هایی که احساس نیاز به کاهش سایز پستان های خود دارند نیز می توانند لیفت انجام دهند، چرا که علاوه بر کاهش سایز سینه هایشان سفت می شود.
 • عمل لیفت سینه بنا بر نوع عملی که توسط جراح انتخاب می شود می تواند  وضعیت بدنی و سلامت ستون فقرات خانم را بهبود ببخشد.
 • ایمپلنت سینه با حجم بخشیدن به سینه ظاهری مناسب و زیبا برای شما بوجود می آورد.
 • بالا بردن اعتماد بنفس بیمار
 • ایجاد آرامش روحی و اندامی زیبا در بیمار
 • تقویت منحنی های بالا تنه می تواند شما را برای داشتن اندامی زیبا کمک کند.

آیا حساسیت نوک پستان ها بعد از لیفت سینه تغییر می کند؟

از دست دادن حس نوک پستان در هفته های اول بعد از جراحی امری طبیعی است

اما مطلقا در همه ی خانم ها اتفاق نمی افتد و زمان خوب شد و بهبود آن نیز در همه یکسان نمی باشد. برای اکثر افراد بازگشت این حس ممکن است 6 الی 12 ماه طول بکشد و بعد از آن به حالت عادی خود بازگردد اما در مواقعی نادر ممکن است حساسیت نوک پستان ها از بین برود و هیچگونه حسی نداشته باشد.

آیا حساسیت نوک پستان ها بعد از لیفت سینه تغییر می کند؟

سن مناسب برای جراحی لیفت سینه چه سنی است؟

برای دانستن سن مناسب برای جراحی لیفت سینه ابتدایی ترین کاری که به عهده شما است را انجام دهید و یک جراح متخصص خوب در این زمینه پیدا کنید که نمونه کارهایشان را دیده اید و مشاوره کاملی از جراحتان بگیرید.

اما طبق تحقیقات بهترین زمان برای جراحی لیفت سینه که نتایج بسیار مناسبی در پی خواهد داشت 40 الی 50 سالگی است

نتیجه گیری

لیفت سینه بهتر یا پروتز سینه؟ برای رسیدن به این جواب باید بدانید که جراحی لیفت سینه یکی از بهترین روش های درمان سینه های افتاده می باشد که در کنار آن می توانید جراحی بزرگ و کوچک کردن سینه را هم همزمان انجام دهید، اما دقت داشته باشید که برای انجام لیفت سینه شما نیاز به جستجوی اصولی برای پیدا کردن بهترین متخصص جراحی زیبایی سینه دارید و بعد از پیدا کردن جراحی مطمئن می توانید بدون نگرانی از شر سینه های افتاده و شل خود راحت شوید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *