دکتر مریم شفیعی / پیکرتراشی / برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی چیست؟ این جراحی از جمله روش های جراحی برای کاهش سایز و حذف چربی های اضافی بدن است که این روزها برای زنان و مردان انجام می شود، البته باید این نکته را به خاطر داشته باشید که این جراحی به عنوان اولین گزینه های درمانی و کاهش چربی مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه تمامی روش های دیگر در این جهت بکار گرفته می شود درنهایت در صورتی که پاسخ مثبتی در این زمینه حاصل نشد به روش جراحی روی می آورند. از مهم ترین دغدغه مندی هایی که افراد دارند این است که اثرات ابدومینوپلاستی دائمی است یا خیر؟ در ادامه در بخشی مجزا و اختصاصی به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت و توضیحاتی را ارئه خواهیم کرد.

ابدومینوپلاستی

جراحی زیبایی شکم شیوه ای از جراحی با هدف کوچک کردن و حذف چربی ها و پوست اضافی در ناحیه شکم است، این روش که در طول یک دهه اخیر رشد و گسترش بسیاری یافته است آمار قابل توجهی از افراد با این روش به بهبود وضعیت ظاهری اندام خود کمک کرده اند.

ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

در این روش در ابتدا فرد باید در وضعیت بیهوشی عمومی قرار گیرد، سپس پزشکان می توانند نواحی شکمی را با توجه به علامت گذاری هایی که کرده اند برش داده تا بتوانند چربی هایی اضافی ناحیه شکمی را تخلیه کنند و بعد از این که مراحل جراحی انجام شد و چربی ها خارج شدند بخیه هایی زده می شود و با پانسمان کردن روند بهبودی بعد از جراحی آغاز می شود.

ماندگاری ابدومینوپلاستی

همانطور که در بخش های قبلی عنوان کردیم از مهم ترین نگرانی های افرادی که تحت جراحی این قرار می گیرند این است که اثرات ابدومینوپلاستی چقدر ماندگاری دارد. واقعیتی که وجود دارد این است که ماندگاری اثرات جراحی زیبایی شکم کاملا وابسته به اقداماتی است که افراد انجام می دهند و مراقبت هایی است که باید در این زمینه داشته باشند. بنابراین با انجام یکسری اقدامات مراقبتی و نیز با رعایت نکاتی که ضروری است می توانند به ماندگاری اثرات جراحی ابدومینوپلاستی کمک کنند و امکان بازگشت مجدد شکم را به صفر درصد برسانند.

از جمله مهم ترین مراقبت ها از این قرار است:

 •  ثابت نگه د اشتن وزن؛ زمانی که وزن افزایش پیدا می کند پوست کشیده می شود و امکان تجمع چربی زیر پوست مجدد فراهم می شود.
 • مراقبت های بعد از عمل؛ از جمله این مراقبت ها می توان به ورزش و تحرکات بدنی لازم اشاره کرد. در واقع ورزش های مناسب این اجازه را می دهد که افراد اندامی متناسب داشته باشند و از اجتماع چربی ها زیر پوست جلوگیری کنند.
 • البته نگران این موضوع نباشید زیرا که پزشکان تلاش می کنند که تمامی راه هایی که نتایج جراحی ابدومینوپلاستی را برای ما حفظ می کند گوشزد کنند و با تاکیداتی که دارند در مسیر بهبودی و تثبیت نتیجه جراحی ما را یاری دهند، از این رو صرفا کاری که میتوانید انجام دهید این است که جراحی دلسوز و آگاه را انتخاب کنید تا روند جراحی و بهبودی با موفقیت پشت سر گذاشته شود.
بیشتر بخوانید
ابدومینوپلاستی چیست؟

ماندگاری ابدومینوپلاستی

 

 

بارداری و ماندگاری ابدومینوپلاستی

بارداری مجدد می تواند اثرات جراحی کوچک کردن شکم را از بین ببرد، در حالت کلی پزشکان تاکید می کنند که جراحی زیبایی شکم برای خانم هایی خوب است که تصمیم به بارداری ندارند. در واقع زمانی که زنان برای جراحی ابدو مراجعه می کنند اولین سوالی که از سوی پزشکان پرسیده می شود این است که آیا تصمیم به بارداری دارند یا خیر، همین امر موجب می شود که بتوانند راهنمایی های لازم را به زنان ارائه کنند و باید در زمان مشاوره حضوری با جراحتان حتما مطرح کنید که آیا قصد بارداری دارید یا خیر و پس از آن تصمیم درست بعلاوه نحوه برش ها مشتخص شود.

بازگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی طبیعی است یا خیر؟

بلی امری طبیعی است اما همانطور که گفته شد مراقبت ها می تواند احتمال این بازگشت را به صفر درصد نزدیک کند، بر همین اساس توصیه مان این است که بعد از جراحی تمامی مراقبت های لازم را از سوی جراح تان دریافت کنید و در جهت انجام آنها اقدامات جدی انجام دهید. شما می توانید با مراجعه به دکتر مریم شفیعی از مزایا و معایب ابدومینوپلاستی آگاه شوید و پس از آن تصمیم نهایی خود را بگیرید.

بارداری و ماندگاری ابدومینوپلاستی

نتیجه گیری

از مهم ترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که پزشکان جراح برای جراحی کوچک کردن شکم هرچقدر که تبحر و تجربه داشته باشند و با مهارت زیاد جراحی ابدومینوپلاستی را برای شما انجام دهند اما همچنان اگر مراقبت های لازم انجام نشود نتایج بعد از جراحی می تواند از بین برود، بنابراین این شمائید که مراقبت های بعد از جراحی را باید انجام دهید و نسبت به تناسب اندام خود باید حساس باشید.

دکتر مریم شفیعی

متخصص جراحی عمومی دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دوره تکمیلی جراحی پستان

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

  پرسش و پاسخ تکمیلی

  سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

  ۰ دیدگاه
  یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Call Now Buttonتماس با دکتر مریم شفیعی